Monitor do komputera – LCD czy LED? Co wybrać?

Wybierając monitor do komputera, należy zwrócić uwagę na wiele różnych parametrów. Jednym z nich jest rodzaj ekranu. Na rynku obecnie dostępne są monitory wykorzystujące technologie LED oraz LCD. Którą z nich wybrać? 

Monitory z technologią LED

Monitor do komputera typu LED to nowocześniejsza alternatywa dla monitorów LCD. Jak sama nazwa mówi, do podświetlenia ekranu wykorzystuje on diody LED, dzięki czemu oferuje użytkownikom wyraźny obraz oraz żywe, nasycone kolory. Korzystając z monitora do komputera wykorzystującego technologię LED, można też liczyć na dłuższą żywotność oraz mniejsze zużycie energii. 

Tego typu urządzenia są droższe niż monitory typu LCD, jednak większość użytkowników uważa, że jest to zdecydowanie lepszy wybór. Oczywiście wiele zależy też od własnych preferencji oraz budżetu. 

Monitory z technologią LCD

monitor do komputera

Monitor do komputera od Alstor.pl z technologią LCD to rozwiązanie wykorzystywane już od wielu lat. Bazuje on na polaryzacji światła i wyświetla obraz składający się z milionów komórek. Cena tego typu monitora do komputera jest znacznie niższa w porównaniu do monitorów LED. Niestety przekłada się to na jego jakość, ponieważ oferuje on gorszy kontrast, głębie czerni oraz nasycenie barw. Dodatkowo zużywa więcej energii oraz jest cięższy i większy, a co za tym idzie – mniej praktyczny.

Monitory z technologią LCD dobrze sprawdzą się podczas pracy wieczorami lub nocą. W ciągu dnia, gdy panuje duże nasłonecznienie, obraz może być mniej wyraźny.