Monitor lotów – informacje

Monitor lotów to jedno z urządzeń, które zostały skonstruowane jako rozwiązanie do kontroli ruchu lotniczego. Tego rodzaju urządzenia znajdują się między innymi na wieżach kontroli lotów oraz różnego rodzaju stanowiskach obsługi naziemnej na lotniskach, w tym w Polsce. Warto wiedzieć, iż w trakcie lądowania to właśnie sprzęt taki jak monitory lotów jest użytkowany w celu strzeżenia bezpieczeństwa pasażerów oraz osób znajdujących się na lotnisku i w jego pobliżu.

Specjalistyczny sprzęt zapewniający najwyższy stopień kontroli

monitor lotow

Dobry monitor lotów zapewnia różnego rodzaju zaawansowane rozwiązania transmitujące sygnał o dużej rozdzielczości. Występuje wówczas wysoka kompresja, które nie ma jednak wpływu na jakość przekazywanego obrazu. Producenci tego rodzaju urządzeń często proponują klientom sprzęt służący do kodowania oraz przechwytywania sygnału. Wiele monitorów lotów to także doskonałej jakości obraz zapewniony przez specjalistyczną kartę graficzną.

Typy monitorów lotów

Na rynku można znaleźć między innymi monitory do centrów lotów. Muszą być one nie tylko niezawodne, ale także wspomagać pracę kontrolerów i zapewniać jak najbardziej komfortowe warunki pracy. Dlatego też produkty te muszą zapewniać obraz najwyższej jakości. Jeśli chodzi z kolei o monitory na wieże kontroli lotów muszą one zapewniać dużą jasność. Monitor powinien być wyposażony w specjalny czujnik, który automatycznie dobiera odpowiednią jasność, zwiększa widoczność oraz poprawia jakość, oraz skuteczność pracy kontrolerów.