Właściwy monitor do domowego biura

Niezbędnym elementem każdego domowego biura jest dobry monitor zewnętrzny. Niezależnie od tego, czy praca z domu to tylko rozwiązanie tymczasowe, czy długoterminowe, poziom wydajności i ergonomii pracy nie powinien odbiegać od standardów w firmowym biurze. Najnowsze modele monitorów, takie jak monitory Eizo, spełniają też dodatkowo funkcję stacji dokującej. Ułatwia to pracę z domu, ponieważ bez problemu można podłączyć urządzenia peryferyjne bezpośrednio do monitora.

Rozmiar i rozdzielczość ekranu

Laptopy są cenione szczególnie za to, że są małe i lekkie, co sprawdza się szczególnie w podróży lub w drodze do biura. Pomimo tego, że jest to ich wielka zaleta, to powoduje też pewne ograniczenia. Podczas wykonywania wielu zadań i korzystania z różnych programów, zawartość ekranu powinna być wyświetlana wyraźnie i czytelnie. Dlatego monitory Eizo z dużym ekranem zyskują dużą popularność w domowych biurach. Najlepiej sprawdzą się takie posiadające możliwie najwyższą rozdzielczość. Monitor o przekątnej ekranu 23-24 cale powinien posiadać co najmniej rozdzielczość Full-HD (1920×1080 pikseli).

monitor eizo

Czynniki ergonomiczne przy wyborze monitora

Długotrwała praca przed ekranem monitora prowadzi do zmęczenia oczu, dlatego bardzo ważne jest, żeby posiadał on szereg dodatkowych funkcji sprzyjających ergonomii pracy. Dobry monitor powinien posiadać regulację wysokości i pochylenia oraz możliwość obrotu, dzięki czemu każdy użytkownik może dostosować go do swoich potrzeb. Bardzo istotna jest także redukcja światła niebieskiego oraz powłoka antyrefleksyjna. Monitor Eizo jest wyposażony w dodatkową funkcję Auto EcoView, dzięki czemu automatycznie dostosowuje jasność ekranu do warunków oświetlenia. Więcej szczegółów znajdziesz tutaj.