Wady i zalety komputerów poleasingowych

Tanie komputery stacjonarne o wysokiej jakości to dość duża rzadkość na rynku z drugiej ręki. Nic więc dziwnego, że tak dużą popularnością cieszą się komputery poleasingowe, które pomimo nadal dość wysokiej ceny jak za sprzęt używany sprzedają się naprawdę dobrze. Jakie są zalety takich komputerów, a co najważniejsze wady, o których trzeba koniecznie pamiętać?

Zalety poleasingowych komputerów stacjonarnych

Jakie są konkretnie zalety kupowania komputer z leasingu? Przede wszystkim jest to bardzo wysoka jakość oraz co najważniejsze, pewność działania danego komputera, co jest niestety rzadkością na rynku wtórnym. Dzięki temu, że komputer używany był jedynie w biurze, a także do zadań jedynie zawodowych, jego stan jest bardzo dobry. Nie można także zapominać o tym, że takie komputery są zawsze dość młode, najwyżej trzyletnie, ponieważ tyle zwykle trwają leasingi na taki sprzęt.

Wady komputera poleasingowych

Czy komputer stacjonarny z leasingu ma jakieś wady? Oczywiście tak i jest nią z pewnością bardzo wysoka cena takiego sprzętu na tle innych używanych modeli. Szacuje się, że komputer z leasingu jest nawet o 20/30% droższy, niż ten sam od osób prywatnych.
Innego typu bardzo dużą wadą takich komputerów jest sprawa związana z ich wydajnością. Z racji tego, że najczęściej są to komputery czysto biurowe, po pracownikach pracujących przy biurku, są one stosunkowo wolne i nie będą w stanie uruchamiać gier komputerowych. Jeśli jednak ktoś potrzebuje stabilnego komputera do pracy, taki model powinien nadać się idealnie.
Tanie komputery stacjonarne kupisz na at-outlet.pl.