Jak kupić dobry laptop?

Laptopy czyli komputery przenośne, cieszą się ogromną popularnością. Używane są chętnie nie tylko do pracy, lecz również nauki, czy też oczywiście rozrywki. Pomimo jednak ich tak dużej popularności, to jednak niewielu użytkowników kupiło swój komputer z pełną świadomością jego wszystkich cech. Często okazuje się po zakupie, że wybrało się model, który ma pewne wady. Jak zatem kupić możliwie najlepszy laptop?

Parametry techniczne

Najważniejszą sprawą podczas kupowania komputera, niekoniecznie tego przenośnego, jest dopasowanie jego podzespołów, a tym samym parametrów technicznych, do potrzeb i zadań, jakie się będzie przed nim stawiało. Chodzi konkretnie o to, że zupełnie innego komputera potrzebuje się do Excela, a innego do gier komputerowych.


W przypadku tego pierwszego warto postawić na podzespoły podstawowe, które zapewnią wygodę korzystania, a także odpowiednio niską cenę. Jeśli jednak ma to być sprzęt nieco szybszy, pozwalający uruchamiać na nim w dobrej jakości gry komputerowe, musi cechować się dobrym procesorem, wydajną kartą graficzną czy też odpowiednią ilością pamięci RAM.

Cechy użytkowe

Na tych parametrach można by pozostać, jeśli kupowałoby się komputer stacjonarny. W przypadku jednak modelu przenośnego dochodzi jeszcze kilka innych cech stricte użytkowych, które są kluczowe dla zachowania odpowiedniej wygody korzystania z takiego komputera.
Nie da się ukryć, że jedną z najważniejszych cech dobrego laptopa, jest jego bateria. Musi ona być nie tylko odpowiednio pojemna, lecz również mieć bardzo szybki moduł ładowania. Chodzi o to, aby zminimalizować czas podłączenia laptopa do gniazdka elektrycznego.

używany laptop


Inną bardzo ważną sprawą jest to, czy laptop będzie posiadał ekran matowy, czy też może błyszczący. Ten drugi co prawda prezentuje się znacznie lepiej od strony wizualnej, lecz zupełnie nie nadaje się do korzystania z niego poza domem. Dlatego też, jeśli ktoś z góry wie, że będzie komputer wynosił z domu i korzystał z niego na świeżym powietrzu, powinien zaopatrzyć się w wersje z matrycą matową.