Wybór odpowiedniej inteligentnej opaski

Inteligentna opaskę, czyli inaczej smartband, należy dobrać do swoich potrzeb. Decydując się na zakup takiego sprzętu dobrze jest rozważyć, jakie opcje będą przydatne, a jakie nie – aby nie przepłacać zbędnie za niepotrzebne funkcje.

Inteligentne opaski – funkcje podstawowe

Każda inteligentna opaska jest wyposażona w funkcję liczenia kroków oraz mierzenia przebytej odległości (w prostszych modelach bez pokazywania przebytej trasy na mapie), a także pomaga podliczać spalone podczas treningu kalorie.

Jednak aby korzystać z dodatkowych opcji, trzeba nieco dopłacić i zakupić smartbanda z dodatkowymi funkcjami.

Jakie dodatkowe opcje w opasce?

Można zdecydować się między innymi na opaskę, która pokazuje przebytą trasę dzięki wbudowanemu GPSowi, a także na smartbanda z opcją pomiaru tętna (szczególnie przydatna dla biegaczy).

Niektóre modele zapewniają połączenie ze smartfonem i pokazują między innymi powiadomienia z kalendarza czy otrzymane smsy lub wiadomości e-mail.

Na rynku można również znaleźć modele monitorujące jakość oraz długość snu czy inteligentne opaski (https://www.sferis.pl/inteligentne-opaski-2552) mierzące czas aktywności oraz przypominające o treningu. Te najbardziej zaawansowane technicznie smartbandy potrafią nawet samodzielnie rozpoznać rodzaj wykonywanej aktywności na podstawie ruchu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze opaski?

Najistotniejszą kwestią jest dopasowanie ceny do jakości. Kupując smartbanda bezwzględnie każdy użytkownik powinien ocenić jakość wykonania, a także gumę, z której zrobiona jest opaska. Twarda i mało elastyczna guma będzie powodować dyskomfort, ocierać skórę, a przy większej aktywności może szybko ulec zniszczeniu. Guma w opasce powinna być lekka, elastyczna i miękka, a także łatwa w nakładaniu i zdejmowaniu.

Opaski łączą się z trzema systemami operacyjnymi dostępnymi w smartfonach: iOS, Android oraz Windows. Przed zakupem warto upewnić się, że opaska współpracuje ze smartfonem, z którego korzysta przyszły użytkownik smartbanda, bowiem bez tego nie uda się połączyć opaski i telefonu.