Oryginalny czy zamiennik? Jaki tusz do Epson l386 kupić?

Choć urządzenia takie jak epson l386 stają się coraz powszechniejsze w domach, to jednak ich zakup nie kończy listy wydatków związanych z drukowaniem. Niezbędne jest oczywiście okresowe dokupowanie tuszu, który umożliwia generowanie kolejnych wydruków. Powstaje zatem pytanie, czy lepszym wyborem są tusze oryginalne, sprzedawane przez producenta czy może lepiej kupować zamienniki?

Cechy tuszy oryginalnych

Tusz oryginalny tym różni się przede wszystkim od zamiennika, że jest znacznie droższy. To jednak tylko pozorna różnica, ponieważ jest to również tusz o wiele wydajniejszy, a co za tym idzie, w dłuższej perspektywie staje się również tańszym rozwiązaniem. Wiele osób dodatkowo twierdzi, że oryginalny tusz generuje nieco lepszej jakości wydruki, co często może mieć ogromne znaczenie. Szczególnie w takich urządzeniach jak w epsonie l386 – https://www.drtusz.pl/tusze-do-epson-l386-zamienniki-oryginalne-c-10722061152.html, który posiada doskonałej jakości możliwości drukowania.

Cechy zamienników

Z drugiej jednak strony koszt zakupu oryginalnego tuszu jest naprawdę wysoki. Często wręcz przekracza zakup samej drukarki, co staje się już sytuacją groteskową. Nic zatem dziwnego, że bardzo często użytkownicy sięgają po tusze w formie zamienników, które często kosztują ułamek ceny oryginalnych wersji.

Niestety spadek ceny wiąże się też ze spadkiem jakości. Tusze nieoryginalne są przede wszystkim mniej wydajne, a to powoduje, że kupuje się je o wiele częściej. Dodatkowo nie posiadają tak dobrej jakości wydruku, a często wręcz ten wydruk niszczą np. poprzez wylanie tuszu i umieszczenie na wydruku zbyt dużej jego ilości. Dzieje się tak szczególnie w sytuacji, gdy posiada się bardzo dobry model drukarki, który przystosowany jest do obsługi konkretnie jednego rodzaju tuszy. Tak wyspecjalizowany sprzęt może sprawić problemy w przypadku używania zamienników.

Jak zatem widać wniosek jest prosty, lepszym pomysłem będzie jednak kupowanie tuszy oryginalnych. Zwyczajnie mniej z nimi problemów.