Komputer na każdą kieszeń

Trudno sobie dziś wyobrazić życie bez posiadania komputera. Dzięki niemu możliwe jest w końcu nie tylko pracowanie, czy też oglądanie telewizji, lecz również oczywiście zwykła rozrywka na najwyższym poziomie podczas grania w gry. Komputery jednak są niezwykle drogie, dlatego też niewiele osób może sobie pozwolić na modele posiadające satysfakcjonujące możliwości.

Gdzie szukać?

Jest jednak takie miejsce, gdzie komputery kupić można o wiele taniej, niż w sklepach. Mowa jest oczywiście o wyprzedażach firm, na których oferowane są komputery poleasingowe. Czym są te komputery? To zwykły sprzęt, z tym że sprzedawany z różnych powodów przez firmy. Do tej pory używany był przez pracowników w biurze, lecz firma może chcieć zmienić np. wszystkie posiadane modele na nowsze, więc decyduje się sprzedanie ich.

Czy warto?

Czy warto jednak kupować takie komputery poleasingowe? Czy nie są one zbyt zużyte codzienną, biurową pracą? Jak się okazuje, zupełnie nie, ponieważ są na regularnie serwisowane przez dział techniczny i IT, co powoduje, że często są w równie dobrej kondycji co niejeden nowy sprzęt. Dodatkowo pamiętać trzeba, że najczęściej takie sprzedawane przez firmy komputery mają nie więcej niż 2 lata. Głównym powodem ich sprzedaży nie jest bowiem problem z działaniem, lecz najzwyczajniej utrata gwarancji. A jak wiadomo, sprzęt potrafi działać zupełnie bezawaryjnie jeszcze długie lata po okresie gwarancyjnym.