Czytnik dowodów osobistych

Nie wszyscy mają świadomość, że w celu skorzystania z wszystkich koniecznych funkcjonalności e-dowodu niezbędne będzie zaopatrzenie się w czytnik dowodów osobistych. Trzeba jednak mieć świadomość, że tego typu urządzenie może kosztować nawet kilkaset złotych.

Warto także koniecznie zdawać sobie sprawę, że czytnik dowodów osobistych musi być zgodny z wymaganiami, które zostały przedstawione w dokumentach. Z tego typu produktem ludzie mogą spotkać się przede wszystkim w urzędzie, gdzie będą odbierali swój e-dowód.

Obecnie niestety wybór tego typu urządzeń jest bardzo ograniczony. Trzeba bowiem wiedzieć, że jeszcze przed wprowadzeniem e-dowodów wszyscy producenci nie oznaczali produktów, jako zgodnych z nowym rodzajem dokumentów.

Zdecydowanie najlepszym wyborem będzie czytnik dowodów osobistych, który został wydany przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych. Produkt zda egzamin nie tylko w urzędach, ale również u klientów biznesowych. Trzeba jednak zaznaczyć, że jest to bardzo drogi model, na którego zakup konieczne będzie przeznaczenie przynajmniej 600 złotych. Ponadto warto wiedzieć, że inne sprzęty w zdecydowanej większości przypadków są przynajmniej dwa razy tańsze.

Można przewidywać, że w najbliższej przyszłości będzie pojawiało się coraz więcej czytników. Ponadto mogą one działać razem z wspomnianymi e-dowodami. Jest to nieuniknione, gdyż nowego rodzaju dokumenty będą już powszechnie dostępne. Dokładnie tak samo jak oprogramowanie przeznaczone do zarządzania nimi.