Postawić, czy powiesić? Jak korzystać z telewizora?

Jednym z największych problemów występujących podczas kupowania nowego telewizora jest wybór pomiędzy dwoma opcjami jego używania. Chodzi tu oczywiście o to, czy wykorzystać uchwyt do telewizora i powiesić go na ścianie, czy może po prostu zamontować dodawaną do opakowania nóżkę i postawić telewizor na szafce. Które z tych rozwiązań będzie lepsze?

Telewizor na ścianie

Stosowanie uchwytów do telewizora niesie ze sobą kilka bardzo ciekawych z praktycznego punktu widzenia zalet. Przede wszystkim można usunąć z pokoju często bardzo duży i zajmujący wiele miejsca mebel, ponieważ nie będzie już służył do stawiania na nim telewizora.
Dzięki temu nie tylko zyskuje się całkiem pokaźną ilość miejsca, ale również znacznie poprawia się estetyczną stronę danego pomieszczenia, ponieważ wiszący telewizor znacznie lepiej się prezentuje.

Telewizor na szafce

Pomimo tych bardzo ważnych zalet stosowania uchwytów do telewizora, nie można zapominać o tym, że szafki RTV też posiadają całkiem pokaźną ilość mocnych stron, których zwyczajnie nie można zignorować.
Chodzi tu przede wszystkim o możliwość wykorzystania ogromnej ilości miejsca, które ma w sobie taka szafka. Często jest ona wręcz niezbędna, żeby sensownie ukryć dekoder do telewizji satelitarnej lub kablówki, a także odtwarzacz DVD lub konsolę do gier. Nawet pomimo powieszenia telewizora na ścianie, tak czy inaczej szafka będzie musiała pozostać właśnie z powodu konieczności trzymania gdzieś tych urządzeń.