Programy biurowe dla freelancerów

Dla wszystkich osób, które zdecydowały się na pracę wolnego strzelca, wykonywaną przy pomocy komputera, parametry ich narzędzia pracy stają się podstawową sprawą. Z jakiego software może skorzystać freelancer, by jego praca wiązała się z wygodą, a w jej toku nie pojawiały się problemy techniczne?

Rozwiązanie płatne – komfort kompleksowej obsługi

Niezależnie od tego, czy polem działalności danego freelancera jest przede wszystkim tekst w jego wielu formach, czy też grafika lub inne rodzaje twórczości elektronicznej, dobry pakiet biurowy prędzej czy później okazuje się niezastąpiony.

Inwestycja w pakiety takie, jak Microsoft Office 365 Business Premium: https://sklep.centrumxp.pl/office-365-dla-firm/office-365-business-premium, zwraca się stosunkowo szybko w przypadku wykupienia rocznej licencji.  Dzięki niej uzyskujemy pewność, że będziemy korzystać z najbardziej aktualnej wersji programów, a ewentualnymi problemami zajmie się pomoc techniczna.

Rozwiązania darmowe – łatwość dostępu dla wszystkich

Alternatywą dla płatnego pakietu Microsoft Office 365 Business Premium może być choćby LibreOffice na wolnej licencji. Do jego atutów należy przede wszystkim dostępność – nie musimy martwić się o opłacenie z góry niemałej kwoty za licencję.

Otwarty kod programów i aplikacji pakietu sprawia również, że za wychwycenie i usunięcie błędów teoretycznie może odpowiadać wiele niezależnych osób. Nie wszyscy użytkownicy będą jednak zadowoleni z nieco staromodnego interfejsu programów, a ich liczba w pakiecie oraz funkcje nie są tak rozbudowane, jak w przypadku Office 365.