Kierownica do gier – o czym należy pamiętać przy jej zakupie?

W dzisiejszych czasach gracze maja do dyspozycji nie tylko klawiatury gamingowe, pady i joysticki, ale również profesjonalne kierownice, które doskonale sprawdzą się w popularnych wyścigówkach. Oryginalna kierownica komputerowa od renomowanego producenta nie należy do najtańszych wydatków, dlatego też warto postawić na wysokiej jakości sprzęt, który służyć będzie przez wiele lat.

Kompatybilność urządzenia

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że kierownica do gier może być kompatybilna nie tylko z komputerem, ale również wieloma innymi urządzeniami. Osoby, które posiadają w domu konsolę, powinny poszukać takiej kierownicy, którą będzie można podłączyć do obydwu urządzeń. Warto wspomnieć również i o tym, że wiele sklepów oferuje specjalne adaptery, dzięki którym będzie można kierownicę podłączyć do nowych urządzeń. Z praktycznego punktu widzenia najlepszym wyborem są adaptery bezprzewodowe, dzięki którym nie trzeba będzie zmieniać kabli.

Jakie dodatkowe funkcje

Dobra kierownica do gier powinna być wyposażona w specjalny system sprzężenia zwrotnego. To właśnie dzięki temu niesamowitemu systemowi będziemy mogli odczuwać wstrząsy i drgania podczas jazdy na nierównej nawierzchni. Funkcja ta dostępna jest jednak w droższych zestawach. Tańsze kierownice posiadają jedynie funkcje generujące niewielkie wibracje. Warto zwrócić uwagę także na sposób mocowania kierownicy do gier, który wbrew pozorom odgrywa bardzo ważną rolę. Przydać mogą się również dodatkowe przyciski na kierownicy, które można samodzielnie programować.