Wybór odpowiedniej klawiatury

Klawiatura jest jednym z najważniejszych urządzeń związanych z komputerami. Dzięki nim możliwe jest nie tylko pisania na komputerze, ale również granie w gry komputerowe lub tez realizowane innych, nie mniej zaawansowanych celów. Jak jednak poprawnie wybrać klawiaturę, aby maksymalnie spełniała wszystkie pokładane w niej oczekiwania?

Klawiatury biurowe

Każdy, kto pracuje przy komputerze kilka lub kilkanaście godzin w ciągu dnia, prędzej czy później zacznie odczuwać intensywne bóle w dłoniach, nadgarstkach i całych rękach. Związane one są z nieprawidłową pozycją przy komputerze, ale również z powodu posiada kiepskiej i nieprzystosowanej do takich zastosowań klawiatury.

Klawiatura biurowa powinna stawiać przede wszystkim na ergonomię. Oznacza te, że powinna mieć odpowiedni układ klawiszy, które charakteryzować się będą m.in. dobrym do pisania skokiem przycisków. Nie bez znaczenia jest również podkładka pod nadgarstek i możliwość regulacji wysokości klawiatury. Wszystko to wpływa na to, że możliwe staje się precyzyjne dobranie klawiatury do danej osoby i tym samym zmniejszenie napięcia dłoni podczas pisania.

 

Klawiatury dla graczy

Klawiatury dla graczy są czymś zupełnie innym niż te, które użytkowane są przez pracowników biurowych. Nie chodzi tu jednak tylko o ich estetykę, która zwykle jest bardzo jaskrawa i krzykliwa, ale o precyzje działania.

Grając w gry komputerowe bardzo szybko można odkryć, że za sukcesem rozgrywki stoi odpowiednio szybka reakcja. Nie chodzi tutaj jednak o refleks gracza, a o szybkość, z jaką informacje z ręki po naciśnięciu klawisza przekazywane są do komputera.

Dobrej jakości klawiatury wykorzystują  w tym celu mechanizmy mechaniczne, a nie zwykłe membrany, jakie można spotkać w tanich klawiaturach. Klawisze mechaniczne nie dość, że są znacznie precyzyjniejsze, jeśli chodzi o odczucia dla użytkownika, to w dodatku szybciej przekazują informacje do komputera, dzięki czemu wzrasta prawdopodobieństwo sukcesu podczas gry.

Jak zatem widać klawiatura to nie jest takie zwykłe urządzenie, jakby się mogło wydawać.

Klawiatury dostępne w ofercie pod adresem: https://www.sferis.pl/klawiatury-2073