Na co zwracać uwagę przy zakupie klawiatury dla graczy?

Każdy gracz doskonale wie, że dobry sprzęt to klucz do sukcesu w rozgrywkach, a także większa precyzja grania na komputerze i możliwość czerpania z tego wielu przyjemności. Kupno odpowiedniej klawiatury nie jest banalnie prosty wyborem, dlatego warto wiedzieć, na co zwrócić szczególną uwagę.

Rodzaje klawiatur

Klawiatura do gier występuje w różnych wariantach. Najpopularniejsze są klawiatury mechaniczne, jednak na sklepowych półkach można odnaleźć także klawiatury membranowe czy hybrydowe. Każda z tych klawiatur ma inne właściwości. Klawiatury mechaniczne wydają się być najbardziej wytrzymałe i są stosunkowo tanie. Klawiatury membranowe zapewniają natomiast cichą pracę, jednak są mniej żywotne niż wersja mechaniczna. Klawiatury hybrydowe uważane są za bardzo precyzyjne, a poziom emitowanego przez nie hałasu porównywalny jest z klawiaturą membranową.

Układ klawiszy

Kluczową kwestią przy zakupie może okazać się również układ klawiszy. Klawiatura do gier może mieć bowiem układ europejski lub amerykański. Nieco lepiej przy grach może sprawdzić się układ europejski, w którym lewy shift jest nieco dłuższy niż w wersji rodem z USA. W wielu grach przycisk ten jest bowiem stosowany do kierowania postaciami i wygodniej jest trafić sobie w odpowiedni klawisz właśnie wtedy, gdy jest on odpowiednio szeroki.

Bezprzewodowo czy na kabel?

Kolejna sprawa dotyczy tego, czy chcemy posiadać klawiaturę do gier przewodową, czy bezprzewodową. Okazuje się, że klawiatura bezprzewodowa ma nieco szybszą reakcję i gwarantuje doskonałe połączenie w kluczowych chwilach rozrywki. Nie można tego samego powiedzieć o klawiaturze bezprzewodowej, która jest może bardziej mobilna, jednak nie zawsze spełnia wymagania graczy.