Zalety dysku SSD Crucial

Akcesoria komputerowe ulegają stałym ulepszeniom. Wskutek procesów rynkowych mamy dostęp do coraz atrakcyjniejszych opcji w kwestiach poszczególnych komputerowych części. Zazwyczaj skupiamy się na wyborze pełnego komputera, analizując, czy bardziej przyda nam się komputer stacjonarny, czy przenośny, ale warto jest zwrócić uwagę, także na pojedyncze akcesoria. Do takich należą m.in. dyski twarde, procesy, pamięci ram, ale także akcesoria zewnętrze, np. ekran, klawiatura, mysz czy głośniki.

Atrakcyjność dysku twardego SSD Crucial

Jednym z najbardziej atrakcyjnych nośników dysku twardego jest SSD Crucial, który stał się bardzo opłacalnym narzędziem. Zaletą dysków Crucial, dzięki którym od lat cieszą się sprawdzoną i stabilną pozycją na rynku jest wydajność nośników półprzewodnikowych, które najczęściej bazują na sprawdzonych już komponentach. Dodatkowo Crucial oferuje atrakcyjne i niewygórowane ceny oraz warunki dotyczące gwarancji. Oferta, jeśli chodzi o dysk SSD Crucial https://www.sferis.pl/dyski-ssd-2063/crucial nie jest jednak przesadnie różnorodna, gdyż znajdują się w niej zaledwie dwie rodziny – BX i MX. Ta druga cieszyć się będzie uznaniem osób, które chcą zaoszczędzić, a ta pierwsza tych, którzy są w stanie wydać na dobry sprzęt więcej.

Dysk SSD Crucial

Właśnie cena i jej stosunek adekwatnie do możliwości przyciągają konsumentów do zakupu dysku SSD Crucial MX. Wersję Crucial MX500 najpopularniejszą na rynku wyróżnia Interfejs SATA 6 Gbps, podobnie jak w poprzedniej opcji Crucial MX300. Zawiera natomiast gwarancję na 60 miesięcy, podczas gdy poprzednia wersja miała gwarancję na okres jedynie 36 miesięcy. Szybszy stał się odczyt sekwencyjny, który wynosi 560 mb/s, a zapis sekwencyjny 510 mb/s – jest to ujednolicenie poprzedniej opcji, w przypadku której zapis 510 mb/s był dostępny jedynie powyżej 275 GB. SSD Crucial MX500 sprzedawany jest w czterech różnych wariantach pojemnościowych, a także z dwoma interfejsami. Oprócz wspomnianej SATA 6 Gb/s również dostępna jest opcja M.2. Pamiętać należy też o dokładnej analizie wizualnej dysku, gdyż pod tym względem jest bardzo podobny do swojego poprzednika.