Procesor amd ryzen 5 1600 – gdzie go kupować i dlaczego?

Świat cyfryzacji jest nam bliski praktycznie w każdym aspekcie życia – używamy smartfonów, laptopów, sprzętu elektronicznego. Im więcej pracy przekładamy na taki sprzęt, tym więcej z czasem wymagamy od niego pod względem jakości, działania i wydajności. Obecnie jednym z faworytów w tym zakresie jest procesor amd ryzen 5 1600. Co warto o nim wiedzieć, i gdzie można kupić go w atrakcyjnej cenie?

Lepsza jakość i parametry

 

Procesor komputera to tak naprawdę jego mózg. Jego podzespoły definiują płynność działania sprzętu komputerowego, a przede wszystkim zwiększają możliwości jakie sprzęt daje użytkownikowi. Procesor amd ryzen 5 1600 jest urządzeniem o niespotykanej dotychczas wszechstronności, a świadczy o tym choćby fakt, że jednocześnie jest w stanie obsługiwać nawet 12 wątków. Ilość rdzeni, bo aż 6 wpływa na fakt, że komputer działa płynnie nawet przy intensywnej eksploatacji, a przede wszystkim nie przegrzewa się, dzięki wbudowanemu wentylatorowi. Ten z kolei w odróżnieniu od innych urządzeń tego typu pracuje bardzo cicho i nie zakłóca rytmu pracy. Wydajna praca jest również możliwa dzięki 16MB własnej pamięci podręcznej. To docenią wszyscy użytkownicy, którym zależy na jak najlepszych parametrach działania komputera, bo potrzebują tego do odtwarzania wymagających pod względem osiągów gier czy ściągania dużych plików z Internetu. Ogólnie rzecz biorąc, ten procesor jest przeznaczony do pracy na najwyższym poziomie zaawansowania.

Cena i dostępność

 

Procesor ryzen 5 1600 (https://www.sferis.pl/procesor-amd-ryzen-5-1600-yd1600bbaebox-3200-mhz-min-3600-mhz-max-am4-p493702) jest dostępny praktycznie w każdym większym sklepie komputerowym zarówno w Internecie jak i stacjonarnie. Jego jedynym minusem jest niestety cena, która wynosi w zależności od wybranej opcji, od tysiąca złotych w górę. Można czasem napotkać promocje które nieco ją zaniżają, szczególnie w sprzedaży Internetowej, stąd też dobrze być na bieżąco i przeglądać oferty. Zakupy przez sieć są bardzo opłacalne jeśli chodzi o sprzęt elektroniczny oraz potrzebne do niego części, stąd też warto to rozważyć.