Wybór drukarki do biura

Aby drukarka była użyteczna, musi być dostosowana do naszych potrzeb. Inną drukarkę będziemy potrzebować do domu, a inny rodzaj wykorzystamy w biurze. Jakie pytania warto sobie zadać, jeśli chcemy wybrać odpowiednią drukarkę do biura?

Drukarka atramentowa czy laserowa?

Drukarki te różnią się ceną oraz jakością wydruku. Drukarka atramentowa jest dosyć tania w zakupie, ale kupno tuszu powoduję, że staję się droga w eksploatacji. Jest mała oraz lekka i nadaje się do niedużych pomieszczeń. Jakość druku jest jednak dosyć słaba i musimy czekać, aż wyschnie tusz. Jej zaletą jest to, że możemy drukować w odcieniu czarnobiałym oraz kolorowym.

Natomiast drukarki laserowe są większe, cięższe oraz drogie w zakupie. Jednak niskie koszty eksploatacji są ich dużą zaletą. Druk jest wysokiej jakości, a drukarka jest bardzo szybka. Jej wadą jest wybór pomiędzy kolorowym drukiem a drukiem monochromatycznym.

drukarkaA może odpowiednia będzie drukarka wielofunkcyjna?

Zazwyczaj jest to urządzenie 3 w 1. Oznacza to, że urządzenia takie mają skaner i kopiarkę. Może to być dobre rozwiązanie dla pracowników biura.
Innym typem drukarki wielofunkcyjnej jest urządzenie 4 w 1. Cechuję się tym, że posiada dodatkowo faks- co jest praktyczne dla biur. Wśród przydatnych funkcji warto wymienić tutaj druk dwustronny, co pomaga tworzyć broszury, ulotki i katalogi. Tutaj również możemy wybierać pomiędzy drukarką atramentową i laserową – https://www.sferis.pl/drukarki-2182.

Jakie dodatkowe opcje drukarek mogą być potrzebne w biurze?

Port USB jest niezwykle praktycznym rozwiązaniem, zwłaszcza do drukowania dokumentów z urządzeń przenośnych takich jak pendrive. Istnieje też opcja skanowania pliku do urządzenia przenośnego.

Koleją zaletą dobrej drukarki jest czytnik kart pamięci. Nie trzeba wtedy przesyłać pliku z komputera, wystarczy włożyć kartę do czytnika. Sprawia to, że praca staje się dużo łatwiejsza i szybsza, co jest kwestią istotną w biurach.

Drukarki mogą posiadać również panel dotykowy, na którym widoczne są duże ikony oraz menu. Dzięki temu obsługa drukarki jest łatwa i przyjemna.