Telewizor do domu? Tylko telewizor LED!

Choć wydaje się, że oferty sklepów elektronicznych są wręcz przytłaczające pod względem wyboru odpowiedniego do domu telewizora, to bardzo szybko okazuje się, że ten ledowy to właściwie jedyny rozsądny wybór. Dlaczego tak jest?

Jakie są telewizory na rynku?

Rynek telewizorów nie jest zbyt bogaty. Oprócz telewizorów LED na rynku znaleźć można jeszcze przestarzałe już obecnie telewizory LCD, oraz ultra drogie telewizor OLED. Czy się one charakteryzują?
Telewizor LCD to praktycznie to samo co LED, jednak różnica tkwi w innym podświetleniu. W LCD jest ono oparte na świetlówkach, a w telewizorze LED oczywiście na diodach LED. Diody są o wiele dokładniejsze, mniej awaryjne i oczywiście znacznie mniej energochłonne.
Telewizory OLED wyświetlają o wiele lepszy obraz niż zwykłe telewizory LED. Możliwe jest to dzięki unikatowej technologii, która jednak jest potwornie droga. Rozsądnych rozmiarów telewizor OLED potrafi kosztować nawet do około 10 tysięcy złotych, co niejeden domowy budżet położyło by całkowicie na łopatki.
Telewizory LED łączą zatem w sobie cechy, które najbardziej są cenione przez użytkowników: względnie rozsądną cenę – zarówno zakupu, jak również utrzymania – oraz bardzo dobrą jakość wyświetlanego obrazu. Żaden inny typ telewizora nie zapewnia obu tych zalet w połączeniu i jednocześnie. Zawsze trzeba wybierać pomiędzy niską ceną lub jakością, a ten model łączy dwie te cechy.