Na co zwrócić uwagę przy zakupie monitora?

Wybór monitora wcale nie jest taki prosty, jakby mogło się to wydawać. Wszystko zależy od tego do czego komputer i monitor będzie używany. Pod tym kątem należy przeanalizować wiele parametrów jakie monitor posiada. A jest ich dość sporo.

monitor komputerowyNa początek warto zwrócić uwagę na przekątną ekranu. Jest to jeden z najważniejszych parametrów jakim należy się kierować podczas wyboru monitora komputerowego takiego jak https://www.sferis.pl/monitory-2070. Przekątna monitora zawsze podawana jest w calach. Im większa przekątna tym oczywiście większy monitor. Dlatego inne monitory komputerowe lepiej sprawdzą się w pracy biurowej, a inne do oglądania filmów.

Drugim ważnym parametrem jest proporcja ekranu. W tym przypadku wyróżnić można trzy główne proporcje. Pierwsza to 16:10. Jest to najczęściej wybierany monitor. Daje on obraz panoramiczny. Taka proporcja jest idealna do oglądania filmów czy do grania w gry komputerowe. Drugi typ proporcji to proporcja 5:4. Jest to proporcja dużo mniej popularna przede wszystkim dlatego, iż taki monitor przypomina kwadrat. Trzeba proporcja ekranu to 21:9. Jest to proporcja charakterystyczna dla monitorów ultrapanoramicznych. To idealny monitor do pracy na kilku programach jednocześnie.

Niezwykle ważnym parametrem jest także rozdzielczość natywna. Rozdzielczość natywna do maksymalna ilość pixeli, z których składa się wyświetlany na monitorze obraz. Aktualnie najbardziej standardową i popularną rozdzielczością jest rozdzielczość 1920 x 1080 Full HD. Rozdzielność monitora jest niezwykle ważna ponieważ ma ona duży wpływ na komfort pracy przed ekranem komputera.

Przy wyborze monitora warto brać pod uwagę także takie parametry jak czas reakcji matrycy oraz kąt widzenia.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *