Czy dyski SSD mają jakieś wady?

Mało jest takich urządzeń na rynku, o których można powiedzieć, że nie mają żadnych wad. Do takiego miana nieśmiało aspirują dyski SSD ale i one nie są wad pozbawione. Czym zatem może negatywnie prezentować się tak zdawało by się idealne urządzenie?

dyski SSDDlaczego je kochamy?

Dyski SSD wypierają powoli znane wszystkim od lat dyski HDD, wyjątkową ofertę otrzymasz ze sklepu https://www.sferis.pl/dyski-ssd-2063, które charakteryzują się niską prędkością pracy, dużą awaryjnością, głośnym mechanizmem itd.
Po wpięciu do komputera dysku SSD okazywało się zawsze, że komputer może jednak pracować inaczej. Że nie musi to być mieląca dane maszyna, tylko cichy, szybki i bardzo komfortowy sprzęt. Być może dlatego tak ciężko jest przyjąć niektórym osobą do wiadomości, że dysk który to wszystko dał, nie jest idealny.

Co staramy się ignorować?

Dysk SSD wyposażony jest w mikro czipy i krzemowe banki pamięci. Są one co prawda całkowicie bezgłośne w pracy i niezwykle szybkie, jednak mają jedną bardzo nieprzyjemną wadę – zużywają się.
Każdy dysk SSD prędzej czy później przestanie działać. Jest to nieuniknione, ponieważ z każdym jego uruchomieniem i zapisem na nim danych, zużyciu ulegają wspomniane banki pamięci. Po przekroczeniu pewnej wartości krytycznej, dysk zwyczajnie przestanie działać.
Drugą bardzo poważną wadą jest nadal cena. Jeśli ktoś chciałby zakupić ogromny dysk SSD, musi się liczyć z wydatkiem nawet 2-3 krotnie wyższym niż w przypadku dysku twardego HDD o tej samej pojemności.
Aby sobie z tym poradzić użytkownicy masowo stosują średniej pojemności dyski SSD – które są w bardzo dobrych cenach – jako dysk przeznaczony na system operacyjny, dzięki czemu znacznie przyśpieszają prace swoich komputerów, a jako duży dysk na dane nadal wybierają HDD. Jest to kompromis który sprawdza się idealnie i rozwiązuje właściwie wszystkie wady dysków SSD.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *