Jak wybrać dobry wideodomofon?

Decydując się na zakup wideodomofonu należy bardzo poważnie podejść do procesu określającego własne potrzeby i oczekiwania względem danego urządzenia. Należy przy tym pamiętać, że jest to urządzenie stosunkowo kosztowne, a dodatkowo mające ogromny wpływ na bezpieczeństwo domowników. Zakup wideodomofonu powinien więc być niezwykle przemyślany.

Wybór modułu zewnętrznego

Moduł zewnętrzny wideodomofonu, czyli jednostka znajdująca się u drzwi lub bramy, powinna charakteryzować się przede wszystkim ogromną wytrzymałością i odpornością na różnego rodzaju uszkodzenia fizyczne, jak również te pochodzące ze strony warunków atmosferycznych.

Dodatkowo dobrze jeśli jednostka zewnętrza posiada możliwość odczytu kart RFID, co da możliwość bezpośredniego dostępu do zamka osobą wyposażonym w stosowny chip.

Posiadając większe zasoby gotówki warto jest pokusić się o model wyposażony w lepszej jakości kamerę, co zapewni bardziej precyzyjny i jednoznaczny sposób identyfikacji osób dzwoniących.

Wybór modułu wewnętrznego

Moduł wewnętrzny wideodomofonu, czyli jego jednostka centralna, powinien charakteryzować się przede wszystkim dwoma cechami, tą ważną dla laika, czyli odpowiednim wyglądem estetycznym, jak również tę istotną ze strony możliwej rozbudowy, czyli wyjściem na większą ilość kamer, odbiorników itd. Dobrze jest, jeśli jednostka centralna posiada możliwość otwierania zamka drzwi, ale również np. bramy.

Nowoczesne centralki wewnętrzne posiadają również możliwość przekazywania rozmów na telefon komórkowy, co również jest niezwykle przydatną i wartą rozważenia funkcją.

Leave a Reply