Funkcja Smart TV we współczesnych telewizorach

Internet jest nieodłączną częścią dzisiejszego życia. Wiele osób nie wyobraża sobie swojej codzienności bez mediów społecznościowych i ulubionych serwisów. Stąd też niezwykle popularne są obecnie telewizory z funkcją Smart TV, za której pośrednictwem mogą łączyć się z internetem.

Dostęp do telewizji internetowej

Największą funkcjonalnością w ramach Smart TV jest możliwość korzystania z telewizji internetowej, udostępnianej za pośrednictwem znanych serwisów, takich jak Netflix bądź Showmax. Jest to funkcja o tyle przydatna, że często w tych serwisach można obejrzeć dużo ciekawsze programy, niż te emitowane w telewizji. Dodatkowo użytkownik może sam zadecydować, co chce oglądać o danej godzinie.

Telewizja internetowa nie jest darmowa i aby z niej skorzystać należy wykupić pakiet miesięczny. W przypadku Netflixa cena zaczyna się od 34 złotych miesięcznie, a Showmaxa – 19,90. Warto jednak zaznaczyć, że pierwszy serwis jest zdecydowanie warty swojej ceny i wiele osób go poleca. Na platformie można znaleźć wiele znanych filmów i seriali, a niektóre spośród nich są tworzone przez samego Netflixa.

Darmowe serwisy z multimediami

telewizoryNie wszystkie serwisy z filmami i serialami są z góry płatne. Na uwagę zasługuję przede wszystkim słynny YouTube lub serwis z filmami i serialami Cda.pl. Na tym pierwszym można znaleźć różnego rodzaju treści multimedialne, podczas gdy serwis Cda.pl za darmo udostępnia część bogatej bazy filmów.

Warto tutaj zaznaczyć, że użytkownicy serwisu Cda mogą uzyskać dostęp do pełnej bazy filmów i seriali. Działa to na podobnej zasadzie jak serwisy z telewizją internetową. Po opłaceniu miesięcznego abonamentu można bez ograniczeń oglądać wszystkie dostępne pliki multimedialne i cieszyć się ich wysoką jakością. W przypadku YouTube wszystkie filmy są darmowe. Wyjątkiem są tutaj specjalnie oznaczone treści premium i filmy VOD (wideo na życzenie), jednak ich odsetek jest naprawdę niewielki i mała część użytkowników korzysta tak naprawdę z tej funkcjonalności. Można więc uznać, że YouTube to serwis w pełni darmowy.

Leave a Reply