O czym należy pamiętać inwestując w laptopy poleasingowe?

W dzisiejszych czasach oryginalne laptopy poleasingowe są doskonałą inwestycją nie tylko dla firm, ale również dla klientów prywatnych. Pamiętać należy jednak o tym, że przy ich zakupie należy zwrócić szczególną uwagę na kilka ważnych kwestii, dzięki którym będzie można wybrać wysokiej jakości sprzęt, który nie zawiedzie w najmniej spodziewanym momencie.

O czym należy pamiętać?

Inwestując w używane laptopy warto zwrócić uwagę nie tylko na poszczególne podzespoły, ale również na ich wygląd wizualny. Warto dokładnie sprawdzić stan obudowy, matrycy i touchpada, który w przypadku komputerów przenośnym odgrywa bardzo ważną rolę. Niestety używane laptopy mogą mieć porysowany ekran, który znacząco utrudniać będzie codzienną pracę. Zamawiając używany laptop warto zwrócić uwagę także na licencje systemowe i dodatkowe oprogramowanie, które na nim się znajduje. W bardzo wielu sytuacjach na oprogramowaniu można zaoszczędzić więcej niż na samym sprzęcie. Rzetelny sprzedawca w ofercie zawrze wszystkie informacji i udzieli nawet rocznej gwarancji na sprzęt.

używany laptop
Odbiór osobisty

Jeżeli istnieje taka możliwość, to warto skorzystać z odbioru osobistego. Niestety zakupy przez Internet wiążą się ze sporym ryzykiem, dlatego też przed sfinalizowaniem transakcji warto ocenić samodzielnie stan sprzętu. Za pomocą specjalnych programów komputerowych można przeprowadzić proste testy graficzne, które podniosą temperaturę poszczególnych podzespołów i pozwolą ocenić ich stan. Warto do każdego sprzętu dokupić także nową baterię, która powinna pracować na optymalnych obrotach.

Leave a Reply