Nowoczesne funkcje w laptopach Lenovo

Nie ulega wątpliwości, że laptopy Lenovo to jedne z przodujących urządzeń, jeśli chodzi o produkcję najnowszych laptopów. Firma ta produkuje urządzenia w wielu różnych grupach cenowych i o różnych poziomach wydajności. Jakie najnowsze funkcje zastosowane zostały w najnowszych laptopach marki Lenovo?

laptop lenovoObrót o 360 stopni

Laptopy Lenovo z serii Yoga posiadają wygodną funkcję, którą doceni spora większość użytkowników. Mowa tu o specjalnym ekranie, który można wygodnie obrócić nawet o 360 stopni. Umożliwia to wygodne oglądanie filmów czy… korzystanie z laptopa niczym z tabletu. Urządzenia te posiadają bowiem dotykowy ekran i specjalne oprogramowanie, które pozwala na uruchomienie funkcji tabletu. Wówczas klawiatura jest wyłączana, a użytkownik może w wygodny sposób korzystać z funkcji dotykowych.

Podświetlane klawisze

W przeciwieństwie do wygodnego ekranu, podświetlenie klawiszy dla wielu jest funkcją wyłącznie estetyczną. Mimo to posiada ją niejeden laptop marki Lenovo. Podświetlenie może być jednokolorowe lub wielokolorowe, w zależności od zastosowanych lamp LED. Funkcja ta jest o tyle przydatna, że ułatwia pisanie na klawiaturze w ciemności. Poza nią pełni głównie funkcję ozdobną. Element ten zastosowano głównie w laptopach z wyższej półki cenowej lub tych przeznaczonych dla graczy, gdzie podświetlana klawiatura świetnie wpasowuje się w nowoczesny design urządzenia.

Inteligentne chłodzenie

Starsi posiadacze przenośnych komputerów z pewnością pamiętają, jak dużym problemem było przegrzewanie się laptopa. Swojego czasu dużą popularnością cieszyły się specjalne podkładki chłodzące. Obecnie ten problem został może nie tyle rozwiązany, co znacząco zmniejszony. Producenci laptopów, w tym powszechnie znana marka Lenovo, przykładają obecnie dużą wagę do chłodzenia laptopa. Najnowsze technologie wentylatorów i systemu chłodzenia pozwalają na utrzymanie temperatury urządzenia na optymalnym poziomie. Bezpośrednio przekłada się to na wydajność i mniejsze ryzyko wystąpienia awarii związanych z przegrzaniem.

Leave a Reply