Dlaczego w każdym domu powinien być laptop?

Dzisiejsze czasy to czasy pochłonięte przez elektronikę. Ludzie są nią otoczeni z każdej strony i nie da się przed nią uciec. Kiedy kilkadziesiąt lat temu powstał pierwszy komputer, nikt nie podejrzewał, że będzie to początek rewolucji technologicznej. Dzisiejszą alternatywą dla komputerów stacjonarnych są laptopy, tablety i telefony. Jaką przewagę ma nad resztą laptop, że powinien się znajdować w domu każdego człowieka?

laptopPo pierwsze jest mobilny i zajmuje mniej miejsca. Na komputer stacjonarny składa się skrzynia, monitor, klawiatura i myszka. O ile trzy ostatnie elementy trzymamy na biurku, tak na pierwszy trzeba znaleźć miejsce gdzieś indziej. Przy laptopie nie ma takiego problemu. Całość niejednokrotnie nie zajmuje więcej przestrzeni niż duża książka. Można go bez problemu schować do szuflady lub przenieść w inne miejsce. Zaletą jest także możliwość zabrania laptopa w podróż. Dzięki temu można korzystać z jego funkcjonalności także na wakacjach.

Tablet i telefon komórkowy są niestety mniejsze. Najczęściej mają gorsze parametry. Słabszy procesor i skromniejsza pamięć RAM sprawiają, że ich użytkowanie nie jest tak komfortowe. Dodatkowo nie można na nich wykonywać wszystkich czynności, do których dostęp dają laptopy. Nie da się na nich zagrać w grę komputerową. Także niektóre programy nie mają swoich odpowiedników na platformy mobilne. Właśnie dlatego laptop wygrywa w zestawieniu z tabletami i smartfonami. Jest tak samo mobilny jak one, ale daje szansę na wykorzystanie dużo większej ilości funkcji.

Zalet laptopów nie da się podważyć. Pod niektórymi względami przewyższają komputery, a pod innymi tablety i telefony komórkowe. Oczywiście, nie da się ukryć, że nie jest to sprzęt idealny. Jak każdy inny, posiada także wady. Jest nią chociażby gorsza karta graficzna niż w stacjonarnym sprzęcie, a także wyższa cena w stosunku do jakości. Jednak jego zalety sprawiają, że warto mieć chociaż jednego laptopa w domu. Dzięki temu będzie można wykorzystać jego zalety, a do innych czynności wykorzystać coś innego.

Leave a Reply