Najpopularniejsze rodzaje myszek komputerowych

mysz komputerowaMyszka komputerowa, jak powszechnie wiadomo, jest jednym z najważniejszych urządzeń peryferyjnych, dlatego też warto postawić na solidny sprzęt. Producenci oferują bardzo wiele elektronicznych gryzoni, dzięki czemu każdy może wybrać idealną myszkę dla siebie. Myszki dla graczy charakteryzują się zupełnie innym wyprofilowaniem niż modele, które są przeznaczone do notebooka. Poznając najpopularniejsze typy myszek komputerowych zdecydowanie łatwiej będzie wybrać odpowiedni sprzęt.

Myszka dla gracza

Myszki dla graczy są zazwyczaj przewodowe i posiadają wzmocniony kabel, który podłączony jest bezpośrednio do komputera. Podczas grania kluczem do sukcesu jest zawsze stabilność pracy, zwłaszcza jak weźmie się pod uwagę profesjonalnych zawodników e-sportu. Porządna myszka komputerowa dla gracza musi być bardzo czuła – co najmniej 1800 dpi. Przydać mogą się także teflonowe ślizgacze oraz specjalne przyciski, które pokryte są odpowiednią warstwą antypoślizgową. Przyciski powinny posiadać funkcję programowania, dzięki czemu gracze za pomocą jednego kliknięcia będą w stanie zmienić na przykład czułość myszki.

Klasyczna mysz biurowa

Tradycyjna mysz biurowa w przypadku komputerów stacjonarnych jest zazwyczaj przewodowa, a w przypadku laptopów bezprzewodowa. W dzisiejszych czasach większość myszek biurowych wyposażonych jest w solidny czujnik optyczny i minimum 3 przyciski. Niezbędnym elementem jest także scroll, który wykorzystywany jest do przewijania stron w przeglądarce internetowej i nie tylko.

Mysz multimedialna

Bardzo wielu producentów oferuje także myszki multimedialne, które z roku na rok zdobywają coraz większe grono zadowolonych użytkowników. Multimedialna myszka to tak naprawdę sprzęt wielofunkcyjny, który ma bardzo szerokie zastosowaniem. Największą zaletą myszki komputerowej tego typu jest przede wszystkim ich niespotykana plastyczność funkcjonalna. Myszki multimedialne mogą być wykorzystane na przykład jako wskaźnik do prezentacji albo jako urządzenie, które pozwoli dowolnie regulować jasność ekranu albo natężenie dźwięku.

Leave a Reply