Niszczenie dokumentów firmowych

Ustawa o ochronie danych osobowych w jasny sposób określa sposób przechowywania i utylizacji dokumentów zawierających dane wrażliwe. Pomimo jasnych i precyzyjnych przepisów, niestety wciąż zdarza się, że przypadkowe osoby znajdują dokumenty na przykład na śmietnikach. Należy pamiętać, że za niewłaściwą utylizację dokumentów zawierających dane osobowe można otrzymać dotkliwe kary.

duża niszczarka do gabinetu i biura

Jak niszczyć dokumenty zawierające dane wrażliwe?

Jeszcze kilkanaście lat temu najpopularniejszym sposobem niszczenia dokumentów firmowych było ich targanie. Nie trudno wyobrazić sobie, jak mało wydajny był to sposób. Na szczęście powstały urządzenia, które znacznie usprawniły ten proces – są to oczywiście niszczarki biurowe dla firm.

Jak wybrać najlepszą niszczarkę?

Niszczarka niszczarce nierówna – co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Najtańsze urządzenia są najczęściej kiepskiej jakości i o ile jeszcze sprawdzą się w warunkach domowych, o tyle mogą sobie nie poradzić z ogromną ilością dokumentów, jaka czeka na nie w wielu firmach. Warta wyboru jest więc profesjonalna niszczarka do biura, która będzie posiadać solidne stalowe ostrza, mogące przetrwać wiele lat nieustannego mielenia papieru. Markowe urządzenia mają możliwość niszczenia również innych dokumentów, na przykład takich jak identyfikatory.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *