Tanie tablety – czy opłaca się wybierać niedrogi sprzęt?

Dużą zaletą współczesnych urządzeń elektronicznych jest to, że są one dostępne w wielu różnych cenach, dzięki czemu każdy może sobie pozwolić na najnowszy gadżet technologiczny. Urządzenia z różnych półek cenowych znacząco różnią się jednak od siebie. Czy opłaca się kupować w korzystnej cenie tanie tablety, czy lepiej uzbierać pieniądze na lepszy sprzęt?

Tablet jako urządzenie do giertanie tablety

Obecnie wiele osób korzysta z tabletu jako urządzenia wyłącznie do gier. Dla niektórych zastępuje on nawet inne platformy, takie jak konsola do gier czy komputer. Wynika to głównie z wygody jego przenoszenia oraz tego, że na platformy Android i iOS dostępnych jest wiele gier różnorodnych gatunków. W związku z tym z tabletu w celach rozrywkowych korzystają przede wszystkim dzieci, które z reguły nie są dość wymagające pod względem ceny i specyfikacji urządzenia – zazwyczaj najważniejsze są wymiary wyświetlacza, procesor tabletu oraz stosunkowo nowy system, na którym aplikacje zadziałają bez zarzutu.

Wady tanich tabletów

Główną wadą tabletów z najniższej półki cenowej jest ich wykonanie. Wyświetlacz i obudowa są zazwyczaj bardzo niskiej jakości, przez co niewiele wystarczy, aby doszło do ich pęknięcia. Często mają też one małą pojemność, przez co dziecko nie ma możliwości pobrania zbyt dużej ilości gier. Ponadto tablety tego typu często są wyposażone w najsłabsze baterie, przez co bardzo szybko się rozładowują, a dłuższe zabieranie ich poza dom jest praktycznie niemożliwe.

Leave a Reply