Czy zakup elektrycznej deskorolki ma sens?

Elektryczne rowery i deskorolki cieszą się coraz większym zainteresowaniem, zarówno wśród młodzieży, jak i dorosłych. Nie chodzi tutaj jedynie o miłośników nowinek technologicznych, gdyż eklektyczne pojazdy okazują się być bardzo pomocne w życiu codziennym. Takim rowerem czy deskorolką można dojechać nawet do pracy i to w całkowicie ekologiczny sposób. Deskorolka napędzana akumulatorem elektronicznym jest w stanie na jednym ładowaniu pokonać do 20 km i może osiągnąć nawet do 40 km/h. Z całą pewnością robi to wrażenie jak na takie małe urządzenie. Pojawia się pytanie – czy jest to bezpieczne rozwiązanie i na jaką deskorolkę się zdecydować?

Deskorolka dopasowana do użytkownika – która będzie najlepsza?

Chociaż modeli deskorolek elektrycznych jest wiele, to jednak nie ma jednej uniwersalnej, która spełniałaby wszystkie potrzeby i oczekiwania swojego użytkownika. W przypadku młodych użytkowników zaleca się zakup deskorolki dziecięcej, która nie rozwija zbyt dużych prędkości. Elektryczną hulajnogę przypomina deskorolka elektryczna z rączką. Są także modele z siedzeniem, które dla utrzymania równowagi zostały wyposażone z przodu w drążek z dodatkowym kółkiem. Dla bardziej zaawansowanych użytkowników polecane są modele terenowe. Można nimi poruszać się nawet po ścieżkach i w lesie po nierównym terenie. Deskorolka terenowa wyposażona jest bowiem w wyższe zawieszenie i koła z agresywnym bieżnikiem.

Czy to jest w ogóle bezpieczne?

Kwestia bezpieczeństwa w przypadku deskorolek elektrycznych bywa sporna. Trzeba jednak pamiętać, że nawet na zwykłym rowerze, rolkach czy hulajnodze także można się przewrócić. Każdy sprzęt nieużywany w odpowiedni sposób zwiększa ryzyko dojścia do jakiegoś wypadku, którego skutkiem może być posiniaczenie czy nawet złamanie kończyny. Oczywiście jazda na elektrycznym modelu jest nieco trudniejsza od poruszania się na tej klasycznej, jednakże opanowanie prawidłowej techniki nie jest trudne ani też nie zajmuje zbyt wiele czasu. Znacznie trudniejszy jest wybór odpowiedniej deskorolki. W przypadku dzieci zaleca się kupować modele o mniejszych gabarytach, które nie rozwijają prędkości przekraczających 10km/h. Hoverboard może być nawet sterowany pilotem czy też wyposażony w kierownicę, co warto mieć na uwadze podczas kupowania tego typu pojazdu.

Leave a Reply