Stacja dokująca – czy warto?

stacja dokującaPomimo tego, że obecnie decydując się na zakup nowego laptopa patrzy się przeważnie na jego wydajność oraz jak najbardziej kompaktowe rozmiary pozwalające na jego swobodne wykorzystanie w każdych warunkach, to nie można pomijać aspektów związanych z podłączaniem urządzeń peryferyjnych. Co w sytuacji, gdy oferowana przez producenta danego urządzenia liczba złącz i wejść jest zbyt mała? Czy jest prosty sposób ich zwiększenia i rozbudowania laptopa o dodatkowe wejścia?

Stacje dokujące – większe możliwości laptopa

Jednym z najpopularniejszych sposobów rozbudowania możliwości laptopa jest wykorzystanie dedykowanej stacji dokującej. Pomimo tego, że jest to rozwiązanie stosowane raczej przez producentów laptopów dedykowanych rozwiązaniom biznesowym, to coraz częściej również producenci laptopów „domowych” i „mobilnych” oferują stacje dokujące posiadające chociażby w wbudowany napęd optyczny (nagrywarkę DVD-rom) czy wyposażone w większą ilość najczęściej wykorzystywanych gniazd USB.

Czy warto?

Wbrew pozorom na tak postawione pytanie nie sposób udzielić jednoznacznej odpowiedzi, gdyż wiele zależy tutaj od konkretnych potrzeb i oczekiwań, a także od tego, czy producent danego laptopa przewidział dla niego dedykowaną stację dokującą. Stacja dokująca ze sklepu At-Outlet to wydatek w okolicach kilkudziesięciu złotych przy nowych komputerach, zaś dla kilkuletnich komputerów z powodzeniem można kupić stacje dokujące już poniżej stu złotych.

Leave a Reply