Drukowanie wydajne i tanie

Wielu osobom korzystającym z domowych drukarek atramentowych przeszkadza konieczność ciągłego zakupu nowych tuszów i wydatki z tym związane. Okazuje się, że jest kilka sposobów na to, by zaoszczędzić na domowych wydrukach. Drukowanie może być tanie i wydajne, trzeba tylko wiedzieć, jakich zasad przestrzegać.

Stosowanie zamienników

skup tonerów do drukarkiDla właścicieli drukarek największym problemem jest z reguły wysoka cena oryginalnego tuszu, dedykowanego specjalnie dla posiadanego modelu. Tymczasem okazuje się, że na rynku działa wielu producentów, oferujących tańsze zamienniki, które mogą kosztować nawet kilkadziesiąt procent mniej. Prawda jest taka, że ich jakość wcale nie jest niższa, niż oryginalnych tuszów, wystarczy wybierać tylko produkty uznanych i działających od dłuższego czasu firm. Doktor Tusz znany ze skupu tonerów umożliwia również użytkownikom sprzedaż starych tonerów i odzyskanie chociaż części gotówki przeznaczonej na ich zakup.

Skup tonerów to także biznes, dzięki któremu na rynku można dostać tusze regenerowane, jednak ich jakość bywa bardzo różna – nie zawsze zadowalająca.

Inne sposoby oszczędności

Jest kilka innych sposobów na to, jak szukać oszczędności na domowych drukowaniu. Jeśli wydruki stosowane są tylko do użytku domowego, warto zmniejszyć ich jakość. Nie dość, że ich sporządzenie zużyje mniej tuszu, to dodatkowo potrwa ono o wiele krócej.

Oszczędności można szukać także w przypadku zakupu papieru do drukarki. Wiadomo, że im niższej jakości on będzie, tym gorszej jakości wydruku można się spodziewać. Jednak do użytku domowego w zupełności wystarczy papier z marketu, którego cena nie przekracza kilkunastu złotych za ryzę.

Leave a Reply