Czym są tusze do drukarek?

tusze do drukarekZakup jakiejkolwiek drukarki wiąże się z regularną wymianą tuszy, lub innych materiałów eksploatacyjnych, jak toner w drukarkach laserowych. Tusze nazywa się także atramentami, gdyż współpracują z drukarkami atramentowymi.

Wybór tuszy do drukarki
Do każdego modelu drukarki stosuje się konkretny tusz przewidziany przez producenta urządzenia. Decyzja o wyborze będzie jedynie dotyczyła kwestii wyboru produktu oryginalnego oraz zamiennika. Przed zakupem drukarki, warto zainteresować się bardziej jakie koszty będą związane z wymiana tuszy, aniżeli samą ceną urządzenia. Pozwoli to uniknąć przykrych niespodzianek podczas systematycznych zakupów tuszy do drukarki.

Czym są tonery?
Omówione zostały tusze do drukarek, pora więc zająć się także tonerami. Jest to podobny materiał eksploatacyjny w drukarkach, jednak współpracują z drukarkami laserowymi, druk polega więc na zupełnie innej technologii, innym procesie nadruku. Tonery są większe, a zamiast atramentu wypełnione są proszkiem, podatnym na ładunki elektrostatyczne. Pod wpływem ciepła proszek wtapia się w papier tworząc wysokiej jakości nadruki. To co odróżnia drukarkę laserową od atramentowej, poza sposobem nadruku, jest także jego szybkość oraz jakość.

Czym jest kartridż?
Kartridżem bądź tez kartrydżem nazywamy po prostu pojemnik, do którego wprowadza się tusz do drukarek atramentowych, lub toner w drukarkach laserowych. Kartridże można regenerować i korzystać z nich wielokrotnie.

Leave a Reply