Czym się kierować przy wyborze drukarki?

toner SamsungAby zaopatrzyć się w odpowiednią drukarkę najpierw należy zapoznać się z jej parametrami, a także wiedzieć czego się tak naprawdę potrzebuje. Tak więc przy kupnie drukarki należy analizować następujące czynniki.

Wybór technologii druku
Drukarki laserowe lepiej radzą sobie z drukowaniem dokumentów tekstowych, zaś atramentowe do drukowania grafik i zdjęć. Tak więc wybór odpowiedniej drukarki zależny jest głównie od naszych osobistych potrzeb.

Gdzie będziemy stosować drukarkę
To bardzo istotne pytanie. Przy korzystaniu z drukarki w domowych warunkach, przy niewielkiej ilości stron lepiej sprawdzi się drukarka atramentowa. Zaś w przypadku drukowania kilkudziesięciu stron dziennie należy wykorzystać drukarkę typu laserowego. Do biura i mniejszej firmy również lepiej nada się drukarka laserowa, gdyż jest bardziej wydajna.

Szybkość druku
Drukarka szybsza, a więc laserowa, jest potrzebna w momencie gdy chce się intensywnie korzystać z tego urządzenia. W innych przypadkach, a więc sporadycznego drukowania lepsza jest drukarka atramentowa, przy czym działa ona wolniej gdy zawiera jakieś graficzne elementy.

Cena
Jeżeli chodzi o cenę to znacznie tańsze są drukarki atramentowe. Z tym, że w drukarkach laserowych można dokonać regeneracji tonerów (spośród firm produkujących tonery najlepsze są tonery HP lub toner Samsung, które można uzupełniać po kilkadziesiąt nawet razy, nie tracąc nic na jakości wydruku).

Leave a Reply