Monitory 3d

Od kilku lat na rynku sprzętu komputerowego coraz większą popularnością cieszą się monitory 3d. Ta nowoczesna technologia pozwala oglądać filmy w wysokiej trójwymiarowej jakości niczym w kinie.

Monitor 3d – dlaczego warto?

Choć zwykle monitory 2d wciąż cieszą się ogromną popularnością, coraz chętniej sięgamy także po nowszą technologię. Biorąc pod uwagę szczególnie cenę monitorów 3d, przyznać trzeba, że nie jest to póki co rozwiązanie dla wszystkich. Na pewno do prac biurowych czy przeglądania Internetu, bardziej opłaca się jednak wybrać dwuwymiarowy monitor. O technologii monitora 3d powinni natomiast pomyśleć szczególnie fani nowoczesnych gier oraz filmów 3d.

 

Wybór odpowiedniej technologii

Nie wszystkie monitory 3d działają w taki sam sposób. Na rynku znajdziemy przede wszystkim dwa główne ich typy. Najbardziej popularne są obecnie monitory aktywne, zwane także migawkowymi, które działają dzięki temu, że wyświetlają naprzemiennie obraz dla lewego oraz prawego oka. Innym typem są monitory pasywne, w przypadku których należy zastosować specjalne okulary 3d, aby uzyskać efekt trójwymiarowy.

Warto zawsze dobrze zastanowić się przed kupnem sprzętu o nowoczesnej, zaawansowanej technologii. Takie sprzęty bowiem tanieją i czasem lepiej wstrzymać się z zakupem niż pędzić do sklepu tylko dlatego, że pojawiło się tam coś nowego.

Leave a Reply