Program graficzny

Wielu laików poszukuje programu graficznego aby edytować zdjęcia. Zdarza się, że osoba nie mająca nijakiego doświadczenia poszukuje programu bo trzeba usunąć ze zdjęcia mistrza drugiego planu albo nieco się wyszczuplić.

Jak zatem wybrać odpowiedni program graficzny?

Odpowiedni program graficzny to taki, który zaspokaja potrzeby użytkownika. Przez wyborem warto się zastanowić jak często program będzie używany, jakie funkcje są nam potrzebne, co planujemy zrobić z przerobionym zdjęciem. Jeśli program będzie używany w wyjątkowych sytuacjach, a nam potrzebne są proste funkcje jak redukcja czerwonych oczu, czy zmiana wielkości w pikselach warto wybrać prosty i nieskomplikowany program. Jeśli jednak planujemy zachować wysoką jakość zdjęcia i je wywołać lepiej sprawdzić czy po przeróbkach w danym programie obraz nie straci na jakości i nie będą przy wydruku widoczne piksele, co stanowczo zaburzy kompozycję zdjęcia.

Darmowy czy płatny?

Zanim wybierzemy program warto także zastanowić się czy wybrać program darmowy czy też kupić klucz programowy. Jeśli program ma być używany często i profesjonalnie być może lepszym rozwiązaniem jest zakup, oczywiście po uprzednim sprawdzeniu wersji testowej czy spełnia nasze wymagania.

Leave a Reply